Zloděje vyrušil alarm. Ukryl se, a počkal, až policisté odjedou

Foto ilustrační: Shutterstock

KARVINÁ – Zloděj, který se rozhodl ve městě vloupat do dvou obchodů zvolil netradiční cestu. Do jednoho obchodu i do zlatnictví se chtěl dostat skrze skleněné výlohy. U zlatnictví tabule jeho řádění odolala, a tak naštěstí z prodejny šperků nic neukradl, „pouze“ poničil výlohu. Ke všemu ho vyrušil alarm.

Krádeže se podle mluvčí policie Daniely Vlčkové staly v únoru a na svědomí je má osmadvacetiletý muž, který je v současné chvíli obviněný ze spáchání přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V první prodejně ukradl zboží, které si majitelka cenila na 2 200 korun. Poničení výlohy se však vyšplhalo na 15 000 korun. Následující den se ho touha krást stále držela, a tak se rozhodl vloupat do zlatnictví. Naštěstí výloha mu odolala, ale škoda na ní je 45 000 korun.

Kriminalisté se dali do usilovného vyšetřování, až se jim zloděje podařilo chytit, a následně také vyslechnout. „Muž kriminalistům vypověděl, že věci z první krádeže prodal neznámé osobě za dvě stě korun a za utržené peníze si pořídil drogy,“ popisuje Vlčková.

U výslechu dále uvedl, že do druhé výlohy se pokusil dostat opakovaně. Po prvním úderu do skla se rozezvučel alarm, takže utekl a v úkrytu počkal, až policejní hlídka odjede. Ovšem, jak sám vypověděl, výloha odolala i druhému pokusu o rozbití, takže z místa odešel. V případě prokázání viny mu hrozí dva roky ve vězení.