FOTO: Muž chtěl skočit z mostu, naštěstí ho zachránili policisté

Foto: PČR

TŘINEC – Ve večerních hodinách obdrželi policisté dvě stejná hlášení od řidičů, kteří projížděli kolem mostu na ulici Závodní v Třinci. Za zábradlím mostu, pod kterým teče řeka Olše, seděl muž a popíjel alkohol.

Na místo první červnovou neděli okamžitě vyjely dvě hlídky třineckých policistů. Při příjezdu policisté skutečně uviděli, že na mostě sedí muž. „Jeden z policistů jej oslovil a snažil se ho přesvědčit, aby přelezl zábradlí do bezpečného prostoru a popovídal si s nimi. Muž hlídce sdělil, že nemá důvod žít a při pohledu z mostu vidí své možnosti,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová. Po krátké komunikaci s policistou, který mu nabídl pomoc, se nakonec rozhodl sám přelézt zábradlí na druhou stranu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté zjistili, že mu je devětadvacet let. Provedli u něj také dechovou zkoušku a nadýchal tři promile. Díky včasnému příjezdu policistů, a také profesionálnímu přístupu a komunikaci, se podařilo muže zachránit a předat ho záchranářům.

Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR