AKTUALIZOVÁNO: Seniorka v Opavě jela na kole bez helmy. Vrtulník ji přepravil do nemocnice

Foto ilustrační: Tomáš Branda

OPAVA –  Do Kylešovic musel vzlétnout vrtulník a vyjet sanitka. Osmašedesátiletá seniorka jela na kole bez helmy a spadla. Ve vážném stavu ji stroj transportoval do nemocnice. Policisté přinesli čerstvé informace. Vědí, co se přihodilo.

Bezprostředně po pádu byla několik minut v bezvědomí. „Lékař zjistil poranění hlavy a příznaky svědčící pro vážné poranění mozku,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Pacientku museli uvést do umělého spánku, zaintubovat a převést na umělou plicní ventilaci. Záchranáři jí podali léky a připravili k leteckému transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník ji poté přepravil na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Mluvčí policie René Černohorský sdělil, že seniorka měla na kole havarovat v neděli 25. června něco před půl druhou odpoledne. Jela na elektrokole po ulici Bílovecká ve směru od centra města na Kylešovice. „Přejížděla železniční přejezd, a ztratila na něm rovnováhu. Spadla na zem, a zůstala v bezvědomí,“ doplnil Černohorský. Policisté zároveň vyloučili, že by se na pádu ženy podílel někdo jiný, nesrazilo ji ani auto. V nemocnici seniorce odebrali krev, ab zjistili, jestli v době nehody nebyla pod vlivem alkoholu či drog. Nikdo další se nezranil, hmotná škoda je tři tisíce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.