Máte rádi hudbu a diskuze? Pak nezmeškejte letní festival Ostravské univerzity

Foto ilustrační: Pixabay

OSTRAVA – Nově otevřený City Campus Ostrava na Černé louce bude dějištěm letního pestrobarevného festivalu s názvem Jsme Ostravská! Pořadatelé z Ostravské univerzity nabídnou návštěvníkům hudební vystoupení známých i začínajících interpretů, ale také diskusní scénu se zastoupením odborné veřejnosti. Vstup na akci je zdarma. Po celý den se návštěvníci mohou těšit na hudební  produkci, diskusní scénu, workshopy nebo sportovní zónu. Chybět nebude ani bohatý program pro děti, včetně soutěží a dětského koutku.

Chtějí přiblížit univerzitu veřejnosti

Festival vypukne již ve středu 26. června. Hlavní program odstartuje v 15:00. Střední školy svedou bitvu o pohár Ostravské univerzity, program začíná v 11:00. „Cílem festivalu je přiblížit univerzitu veřejnosti, ukázat její vstřícnou tvář i mladého ducha a velkou rozmanitost. Ostravská univerzita na festivalu kreativně přibližuje veřejnosti vědeckou a uměleckou činnost,“ uvedl Adam Soustružník vedoucí Centra marketingu, komunikace a popularizace Ostravské univerzity.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Láká bohatý program

Zájemci si budou moci prohlédnout obě nové budovy univerzitního kampusu, podívat se do městečka studentských organizací a odpočinout si v chill zóně nebo dýmkárně. Festivalová koncertní vystoupení obstarají hudebníci N.O.H.A., Marcell, Grey256 a LInaKaro.

Diskusní scéna Ostravské univerzity a Magazínu PATRIOT se bude zabývat nejrůznějšími otazníky, výzvami a problémy, které souvisí se vzděláním, školstvím a proměnami života ve městě. V 16:30 vystoupí s proslovem ostravský primátor Jan Dohnal.

Foto: Město Ostrava