Osmnáctiletý mladík vyjel autem z vozovky a narazil do stromu. Letěl pro něj vrtulník

Foto ilustrační: Shutterstock

BRUNTÁLSKO – Vážná zranění utrpěl mladý osmnáctiletý řidič na Bruntálsku, který nezvládl řízení a následně naboural do vzrostlého stromu. Utrpěl vážná zranění, vrtulník jej přepravil do nemocnice.

Mladík jel ve voze Seat Leon po silnici ve směru od obce Stránské k obci Jiříkov, když při průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení, přejel do protisměrného jízdního pruhu a následně vyjel za levý okraj vozovky. Následně narazil do vzrostlého stromu.

Osmnáctiletý mladík se po nehodě nacházel u vozidla. Byl v bezvědomí a ve stavu, který ohrožoval jeho život. Při nehodě utrpěl poranění páteře, hlavy a mozku.  „Zasahující lékaři museli provést intubaci dýchacích cest a převést ho na přístrojem řízenou ventilaci. Zajistili pacienta pánevním pásem, krčním límcem a uložili ho do podtlakové matrace,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Po dalším ošetření ho vrtulník transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě. Nikdo další se nezranil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hmotná škoda je 150 tisíc. „Orientační dechová zkouška u něj provedena nebyla s ohledem na zranění,“ uvedl mluvčí policie René Černohorský s tím, že krev mu odebrali zdravotníci v nemocnici. Rozbor zjistí, jestli před jízdou nepožil alkohol nebo omamné látky. Nehodu ze čtvrtka 28. června večer dále vyšetřují dopravní policisté z Bruntálu.