FOTO: Nebezpečná plechová socha vybízí ke sklouznutí. Chlapci se stala pastí

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Nepříjemný zážitek potkal malého chlapce, který uvízl v otvoru kovové sochy v městském obvodu Ostrava – Jih. Vysvobodili jej až hasiči.

Socha s názvem Pátý den stvoření světa zlákala malého chlapce ke sklouznutí. Její povrch je sice hladký, dítě ale bohužel uvízlo v otvoru sochy a nemohlo se dostat ven. Na místě s ním byl jeho bratr, a také muž a žena, kteří se ho z otvoru sochy snažili vyprostit. Sourozenec uvězněného mezitím běžel pro rodiče.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dítě se bohužel přítomným nepodařilo vyprostit, a tak na pomoc musela v neděli 9. července v podvečer přijet jednotka z Ostravy Jihu. „Přivolaní hasiči pak pomocí jednoduchého, ale promyšleného postupu, chlapce během několika málo minut, a bez použití jakéhokoliv nástroje, vyprostili,“ popisuje mluvčí hasičů Kamila Langerová.  Nezraněného hocha pak jednotka předala jistě šťastným rodičům. „Hasiči dítě nejen vysvobodili, ale i uklidnili, a zbavili strachu z nezvyklého zážitku,“ uzavřela Langerová.