VIDEO: Zlomený strom spadl na dráty nízkého napětí. Náročná akce trvala dvě hodiny

Foto: HZS MSK

TĚRLICKO – Strom, který spadl na dráty nízkého napětí pěkně potrápil hasiče. Nebylo ho možné ořezat, jelikož pod ním se nacházelo potrubí, které by tak jednotky mohly poškodit, proto si pomohli jeřábem.

Na místo vyjeli hasiči z Havířova a Karviné. Strom spadl na dráty v sobotu 8. července odpoledne. Velitel zásahu na místo povolal automobilový jeřáb. „Pomocí něj hasiči strom zajistili a po částech odstranili,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po příjezdu řidič v jeřábu nacouval ke spadlému stromu, a rameno jeřábu pomalu začal zvedat vzhůru k větvím stromu. V koši ramene jeřábu byli dva hasiči, kteří po vystoupání nahoru upevnili větve stromu popruhy. Posléze začali větve velmi opatrně ořezávat motorovou pilou. Na všechno dohlíželi zespodu jejich kolegové, velitel a akci kontrolovali. Ve chvíli, kdy hasiči menší větve ořezali, mohl jeřábník stáhnout dolů větší větve, které byly na napětí. Hasiči popadané větve následně odnesli mimo vozovku. „Zásah zabral téměř dvě hodiny, během nasazení jeřábu byla uzavřená Karvinská ulice,“ doplnil závěrem Kozák.

Video: HZS MSK

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK