Na dálnici D48 v Rychalticích havarovala řidička se třemi promilemi v krvi. Prozradila, co vypila

Foto: PČR

RYCHALTICE – Na jízdu pod vlivem alkoholu doplatila dvaatřicetiletá řidička ve voze Volkswagen Golf Plus, která havarovala krátce po poledni na nájezdu Dálnice D48 v Rychalticích, ve směru na Frýdek-Místek.

Policisté z dálničního oddělení Frýdek-Místek vyjížděli na místo v úterý 11. července po přijatém oznámení. Dozvěděli se o havárii řidičky, která je zřejmě pod vlivem alkoholu. „Žena, která cestovala ve vozidle sama, sjela mimo nájezd na dálnici a postupně narazila do směrových sloupů, betonové vyústění kanalizace a pletivového oplocení,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Uniformovaní se rozhodli, že ženě dají nadýchat. Řidička nadýchala přes tři promile! K pozitivnímu výsledku uvedla, že před jízdou na oslavě vypila dvě skleničky vína. Policisté jí na místě zabavili řidičský průkaz. Při nehodě utrpěla lehké zranění, a tak putovala do nemocnice.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což  ženě hrozí peněžitý trest, zákaz činnosti, nebo až tři roky ve vězení.

Foto: PČR
Foto: PČR