VIDEO: Rozhazoval otrávené pamlsky psům. Je obviněný z týrání zvířat

Foto: PČR

OSTRAVA – Policistům z hospodářské kriminality začaly začátkem ledna tohoto roku drnčet telefony ve velkém. Lidé shodně sdělovali, že před jedním z panelových domů v Ostravě-Dubině nacházejí pamlsky pro psy, ve kterých jsou ukryté hřebíky či jed na krysy. Začalo rozsáhlé pátrání, které policisty dovedlo k šedesátiletému muži.

Vše měl promyšlené

Dnes již obviněný muž měl minimálně ve čtyřech případech před i za domem rozházet otrávené pamlsky. „Údajně tak chtěl vyřešit problém štěkajících psů,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Video: PČR

Své jednání měl důmyslně připravené. Doma si upekl pamlsky, do kterých zapekl drobné hřebíky a granule jedu pro hlodavce. Nebezpečné nástrahy rozházel na několika místech. Dle zjištěných informací vyplývá, že pes menší rasy „pamlsky“ pozřel, naštěstí majitelka vyhledala včas pomoc veterináře a psa zachránila,“ popisuje Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žádný pes nezemřel

V jiném případě jedna z poškozených žen uviděla rozházené „pamlsky“ na zemi při venčení svého čtyřnohého mazlíčka. V momentě, kdy zjistila, že v nich jsou nastražené špendlíky, informovala o všem policii. V dalším případě došlo k přiotrávení dvou psů většího plemene. Naštěstí ani jim se nic nestalo, díky pohotové reakci majitelů.

Komisařka muže obvinila ze zločinu týrání zvířat. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až pětileté vězení. Muž se při výslechu ke svému jednání doznal.

Následky mohly být fatální

Ze závěrů odborných vyjádření Krajské veterinární správy vyplynulo, že v návnadách byla látka, která narušuje srážlivost krve v organismu. Jedná se o látky, které způsobí smrt zvířete. „Nebezpečné je zvláště to, že příznaky se můžou projevit v závislosti na množství pozřeného jedu a velikosti psa se zpožděním jednoho až sedm dní. Pokud by došlo k poškození vnitřních orgánů ostrým předmětem, mohlo by zvíře uhynout ve velkých bolestech v důsledku vnitřního krvácení,“ uzavírá Michalíková, a apeluje na všechny majitele psů, aby si své parťáky pořádně hlídali.