Úplné zprovoznění obchvatu Frýdku-Místku se blíží! Víme, kdy to bude

Nákladní automobily projíždějí zpevněným místem, kde se sesunul svah. Foto: Město FM

FRÝDEK-MÍSTEK- Volejte sláva a třikrát se radujte. Obchvat města už bude možné projet ve všech čtyřech pruzích. Plné zprovoznění se čeká již za týden. Informaci potvrdil ministr dopravy Martin Kupka v místě sesuvu svahu, kvůli kterému se stavba obchvatu také zpozdila.

Zdržení stavby způsobil uvolněný svah. „Zajistit ho, znamenalo doprojektování prací a vícenáklady ve výši sto padesát milionů korun. Pro motoristy jde o důležitou zprávu, že obchvat otevřeme již v plném profilu. Jsem přesto rád, že jsme v loňském roce mohli obchvat spustit v polovičním profilu a řidiči jej mohli alespoň takto využívat,“ uvedl ministr Martin Kupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Stavbu obchvatu provázely i další problémy. Realizaci zdržovaly výkupy pozemků i napadání stavebních povolení. „Očekáváme, že po měření hlučnosti, které by mohlo proběhnout ještě v tomto roce, budou co nejdříve následovat další případná protihluková opatření,“ řekl primátor Frýdku-Místku Petr Korč.

Obyvatelé také musí počítat s pracemi ve Frýdku-Místku, které Ředitelství silnic a dálnic na svých komunikacích plánuje provést. Jedná se o práce, na které město nemá vliv. Jsou tím myšleny silnice ve městě, které byly poškozené nadměrným provozem.

Foto: Město FM