VIDEO: V Šenově hořel rodinný dům. Na místě bylo pět hasičských jednotek

Foto: HZS MSK

ŠENOV – Pět hasičských jednotek zasahovalo u požáru rodinného domu. Nikdo se nezranil. Na místě byli také příslušníci posttraumatického týmu, kteří se věnovali majitelům domu. Podařilo se jim utéct z domu ještě před příjezdem hasičů.

O požáru krátce před půl pátou odpoledne v pondělí 17. července informoval mluvčí hasičů Jakub Kozák s tím, že hlášení obdrželi před čtvrt na čtyři odpoledne.  Požár hasili třemi vodovodními proudy v dýchací technice. „Hořela střecha domu, v současné chvíli probíhá rozebírání střechy, a termokamerou hledáme možná skrytá ohniska, doplnil Kozák. Doplnil, že dohašují a požár mají pod kontrolou. Střechu rozebrali pomocí páčidel a akumulátorového nářadí.

Zásah ukončili krátce po půl šesté, na místě zůstala ještě další dvě hodiny na dohled místní dobrovolná jednotka ze Šenova.

Výše škody zatím není stanovena a příčinu zjišťují hasiči ve spolupráci s policisty. Předběžná škoda je 4 miliony korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: HZS MSK

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK