VIDEO: „Vědma“ jí poradila, ať spálí své vlasy, a pak se jí uleví. Z úst policistů si vyslechla obvinění

Podvodnice si vyslechla obvinění. Foto: PČR

OSTRAVA – Na lep podvodnici s „věšteckými schopnostmi“, o které jsme již dříve informovali, naletěla důvěřivá žena. V tuto chvíli již obviněná sedmačtyřicetiletá žena, se rozhodla využít psychické nepohody své oběti, a vylákala z ní statisíce. Nakonec ji zřejmě tížilo svědomí, protože se sama udala a policistům se také přiznala. Vyslechla si také obvinění.

Využila jejich psychických problémů

Vše začalo tím, že zlodějka se rozhodla v měsíci březnu v centru Ostravy oslovit neznámou ženu. Od té zjistila, že ji trápí psychické problémy, a tak ji jako pomoc nabídla „věštecké služby“. Sdělila poškozené, že jí může od jejich problémů pomoci. „Měla zaznít i informace, že pomoc bude stát nějaké peníze. Následně poškozenou vyzvala k tomu, aby jí dala pár svých vlasů. Poté je zabalila do papírového kapesníku a řekla jí, že má vlasy i s kapesníkem spálit a něco si přát,“ popisuje mluvčí policie Eva Michalíková. Za tuto radu si měla říct o 10 tisíc, a poté se domluvily na další schůzce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O tři dny později se ženy opět sešly v centru Ostravy. Tentokrát ji obviněná měla předat svěcenou vodu s informací, aby se jí o půlnoci pomocí kapesníku potírala, a poté její psychické problémy pominou. „Zřejmě si byla vědoma, že rady nemohou poškozené nijak pomoci, ale přesto si za „cennou“ radu měla říct o 10 tisíc korun. Poškozená měla část peněz v hotovosti a část peněz si šla vybrat do bankomatů. Nakonec ji předala 90 tisíc korun a k tomu jí dala zlatý prsten,“ vysvětluje Michalíková.

Mluvčí doplnila, že obviněná je dosud netrestaná. Sama se na policii přihlásila ve chvíli, kdy policisté po ní pátrali. Ke svému jednání uvedla, že občas lidem věští budoucnost z ruky, kdy se jedná o rodinnou tradici. Občas jí za to lidé dali peníze a údajně to tak mělo být i v tomto případě.

U výslechu dále uvedla, že částky, které požadovala byly neúměrné. Prsten, který za „věštecké služby“ obdržela, pak dobrovolně na policii odevzdala a policisté jej vrátili poškozené. Svou výpověď uzavřela slovy, že je připravena peníze splácet. V případě odsouzení ženě hrozí až pětileté vězení.