Zloděj se projížděl na ukradeném kole, když jej na něm uviděl okradený. Je stíhaný i se svým kumplem

Foto: PČR

OPAVA – Kriminalisté z Opavy započali trestní stíhání proti třicetiletému a dvacetiletému muži. Zlodějové se zaměřili především na jízdní kola, ale nepohrdli ani batohem a kabelkou, ta navíc ukrývala platební kartu, ze které jeden z pachatelů uskutečnil hned několik plateb, dokud nevyčerpal denní limit. Krádeží se dopouštěli od dubna do června tohoto roku.

Na svém lupu se projel

Vůbec nejdražším lupem byla krádež dvou jízdních kol ze zahrady. Majitelům totiž způsobili škodu přes 200 tisíc korun. V druhém případě už tak úspěšní nebyli, a jednoho z nich zadrželi policisté. Před jedním opavským domem se rozhodli v červnu ukrást zamčené jízdní kolo s výraznými markanty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jednoho ze zlodějů napadlo, že se na ukradeném kole chce projet, a tak učinil hned druhý den po krádeži. Nápad se mu však vzápětí vymstil. „Při jízdě si jej všiml právě majitel odcizeného kola a ihned zavolal policii, kteří si tak muže i s jízdním kolem převzali,“ sdělila mluvčí policie Pavla Procházková.

Foto: PČR
Foto: PČR

Nepohrdli ani skútrem

Mluvčí dále uvedla, že na kontě toho mají však oba pachatelé mnohem více. V polovině dubna starší ze zlodějů vnikl do bytu, odkud ukradl batoh a kabelku, která v sobě skrývala i platební kartu. Muž ji předal svému mladšímu kumpánovi. Pachatel provedl několik plateb v celkové hodnotě přes tisíc korun, dokud nepřekročil denní limit, a další platby tak už nebyly možné. Zloději však nepohrdli ani skútrem v hodnotě 20 tisíc korun, který nalezli na zahradě pod pergolou.

Oba muži se k trestné činnosti doznali. Poškozeným způsobili  škodu přes 240 tisíc korun. „Policistům nebyli zcela neznámí, jelikož již mají záznamy v trestním rejstříku. Byli obviněni z přečinu krádeže a z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jim v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest,“ doplnila Procházková s tím, že starší z mužů navíc obvinili také z přečinu porušování domovní svobody. V současné době jsou stíháni na svobodě.