Na benzínku přijel opilý řidič. Načapali ho strážníci. Vymlouval se, stejně mu to nepomohlo

Foto: PČR

OSTRAVA – Pozornost strážníků upoutal vůz, který kolem benzínky v Ostravě -Pustkovci jel velmi pomalu a nejistě. Pojali podezření, že něco nebude v pořádku, a tak se rozhodli, že řidiče automobilu zkontrolují.

Strážníci v šest ráno v sobotu 22. července právě tankovali benzín do svého služebního vozidla, když si podivně jedoucího auta všimli. „Řidič podezřelého  vozidla jej následně zaparkoval na přilehlém parkovišti a z auta delší čas nevystoupil,“ sdělil mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Video: MP Ostrava

Hlídka se proto rozhodla přesvědčit, zda řidič nemá například nějaké zdravotní komplikace či jiné problémy. „Při komunikaci s šestačtyřicetiletým řidičem však bylo hlídce jasné, že řidič je silně pod vlivem alkoholu,“ popsal dále Machů.

Podezření se následně potvrdilo provedenou dechovou zkouškou, která prokázala nejprve 2,05 promile alkoholu, na druhé opakování pak strážníci naměřili 2,14 promile.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič ke konzumaci alkoholu nejprve uvedl, že před jízdou nepil. Jedno pivo prý vypil až po zaparkování vozidla na benzince. Strážníci mu ale jeho tvrzení snadno vyvrátili. Jednak jej měli po celou dobu vizuálně pod kontrolou, za druhé dechová zkouška neodpovídala vypití pouze jednoho piva, a ještě ke všemu byla benzinka pokryta kamerami, které řidiče provinilce celou dobu snímaly. „Řidič se nakonec ke konzumaci alkoholu doznal, důvodem měly být rodinné problémy, „uzavřel Machů. Řidiče si převzali policisté.