VIDEO: Zloděj ukradl v cukrárně poukázky, následně jimi ve stejné prodejně zaplatil

Foto: PČR

OSTRAVA – Mladému dvacetiletému zloději se zřejmě nepovedlo domyslet krádež. V noci se vloupal do cukrárny, ze které ukradl poukázky v hodnotě několika tisíc korun. Když se rozednělo, zřejmě dostal chuť na něco sladkého. V prodejně, ve které v noci kradl, chtěl sladkosti zaplatit právě ukradenými poukázkami. Na podezřelého muže policisty z Ostravy-Vítkovic upozornila prodavačka, která jim také sdělila, že v noci v cukrárně někdo poukázky ukradl.

Mladý muž strážcům zákona sdělil, že poukázky dostal. „Vzhledem k podezření, že by se mohlo jednat právě o poukázky pocházející z trestné činnosti, muže převezli k dalším úkonům na policii,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalistům se mladík nakonec přece jen doznal. Ke krádeži uvedl, že přelezl plot areálu firmy, jelikož chtěl ukrást měď. Jeho plány se však změnily ve chvíli, když uviděl otevřené dveře do budovy. Zřejmě využil chvilky nepřítomnosti personálu a z regálu vzal neurčité množství poukázek, kterými následující den v cukrárně zaplatil.

Video: PČR

Ke všemu se doznal  k dalším krádežím, které spáchal během květena a červena. Vypověděl, že ukradl robotickou sekačku z pozemku firmy, kterou si ukryl. „Zřejmě nečekal, že strážníci Městské policie Ostrava  ji při hlídkové činnosti najdou dříve, než se pro ni vrátí,“ popsala Michalíková.

Dále z půdy rodinného domu štípnul tři šavle, odznaky a další věci, které se dali zpeněžit. V neposlední řadě měl v Polance nad Odrou odcizit jízdní kolo, které poškozená zaparkovala do stojanu,  uzamkla ho lankovým zámkem a šla si do místního obchodu nakoupit,“ uzavřela výčet jeho krádeží Michalíková. Dodala, že s kriminalisty spolupracoval.

Komisař mladíka obvinil ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Celkem mu dokázali šest krádeží, způsobil škodu za 80 tisíc. Momentálně je ve vazbě a hrozí mu až pět let ve vězení.

Video: PČR