VIDEO: V Ludvíkově hořela pila. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Škoda je tři miliony

Foto: HZS MSK

LUDVÍKOV – Náročný zásah má za sebou sedm hasičských jednotek, které hasily požár pily v Ludvíkově. Hasiči během zásahu vyhlásili druhý stupeň poplachu. Škoda je tři miliony.

Požár vypukl v neděli 30. července. Na místo vyjeli hasiči ze stanic Bruntál a Rýmařov, spolu s nimi dobrovolní z Vrbna pod Pradědem, Světlé Hory, Malé Morávky, Dolní Moravice a Andělské hory.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při příjezdu na místo viděli jednotky stoupající kouř ze střechy pily. „Během průzkumu jsme zjistili, že hoří vnitřek haly. Plameny se začaly pomalu šířit i na střechu pily,“ popsal situaci mluvčí hasičů Lukáš Popp, s tím, že hořel prostor o rozměrech 60×10 metrů.

Video: HZS MSK

Hasiči na boj s ohněm nasadili celkem tři vodní proudy, kdy pomocí dvou hasičských plošin hasili střechu pily a současně i uvnitř haly hasili technologie na zpracování dřeva a zásobník s peletami. Kromě plošin využili také deset hasičských cisteren.

Jednotky dostaly požár pod kontrolu během hodiny. Následně musely dohašovat lokální ohniska, rozebírat konstrukci střechy zasažené plameny. Současně hasiči dohašovali a vybírali pelety ze zásobníku, který byl uvnitř haly. Požár se podařilo kompletně zlikvidovat za další tři hodiny.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK