Nevěnoval pozornost řízení a havaroval s nákladním autem. Policistům sdělil, co za jízdy dělal

Foto ilustrační: Pixabay

BRUNTÁLSKO/ LINHARTOVY – Následující nehoda dokazuje, že ztráta pozornosti při řízení se nevyplácí. Přesvědčil se o tom řidič nákladního vozu ze Šumperska, který havaroval, když se plně nevěnoval jízdě.

Řidič jel po silnici v tak zvaných Linhartovských zatáčkách na Bruntálsku, a to ve směru od obce Krásné Loučky na Město Albrechtice. Muž najel na pravou nezpevněnou krajnici, narazil do směrového sloupku a sjel do přilehlého pravého silničního příkopu. „Zřejmě se nevěnoval řízení. Podle jeho slov upravoval nabíjecí kabel navigace,“ uvedl mluvčí policie René Černohorský k nehodě z dopoledních hodin v pondělí 31. července. 

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Test na alkohol vyzněl negativně, řidič ani nikdo jiný se nezranil. Škoda je nejméně 151 tisíc. Silnice byla uzavřená až do páté hodiny odpolední, kvůli vyproštění vozu. Provoz řídili policisté z Bruntálu, zároveň jejich dopravní kolegové se případem nadále zabývají.