Šel do sklepa, kde oloupil spícího muže. Na místo činu se pak vrátil, a chytili jej policisté

Foto ilustrační: Pixabay

TŘINEC – Opravdu kuriózní loupež s velmi rychlým koncem. Zloděj ve věku dvacet let nad ránem vstoupil do sklepních prostor jednoho z třineckých bytových domů, kde v té době spal na matraci muž. Měl jej bezdůvodně fyzicky napadnout a následně se s ním přetahovat o peněženku, kterou nakonec poškozenému vytrhnul a z místa utekl i s jeho mobilním telefonem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poškozený neváhal ani minutu a vše oznámil na policii. „Mezitím se měl dnes již obviněný vrátit do sklepa. V momentě, kdy zjistil, že druhý muž už tam není, vzal si matraci a s tou se přesunul do vedlejších sklepních prostor, kde ho zanedlouho zadrželi kriminalisté. K jeho dopadení dopomohla jejich rychlá operativní práce. Muži se spolu vzájemně neznali,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová. Doplnila, že loupež se stala první srpnový týden.

Mladík s kriminalisty spolupracoval, a také jim vydal i odcizené věci kromě hotovosti 200 korun, která se nacházela v peněžence. Sdělil, že ji před svým zadržením utratil za pivo, cigarety a kulečník. „Vzhledem k tomu, že obviněný je v současné době prověřovaný i pro další násilnou trestnou činnost, byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Muži tak hrozí až deset let vězení,“ uzavřela Kubzová.