Fofr jako blázen! Dvě zranění motorovou pilou od sebe dělilo jen dvacet minut

Foto ilustrační: Pixabay

MORÁVKA/ SUCHÁ RUDNÁ – Zdravotnická záchranná služba se zase jednou pěkně zapotila. Musela souběžně vyjet ke dvěma zraněním motorovou pilou. Obě události od sebe dělilo pouhých dvacet minut.

Nejprve záchranáři spěchali v úterý 1. srpna po desáté hodině na Frýdecko-Místecko. V lese poblíž obce Morávka dostali oznámení o zranění devětatřicetiletého muže v lese. Na místě zasahoval pozemní zdravotnický tým a k misi operátoři vyslali také vrtulník. „Vzhledem k nemožnosti jeho přistání v zalesněném terénu, museli lékaře k pacientovi s poraněnou nohou vysadit za pomocí jeřábu,“ popsal mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče putoval zraněný pozemní cestou do frýdecko-místecké nemocnice.

Středně vážně se motorovou pilou poranil také muž středního věku v Suché Rudné na Bruntálsku. Po ošetření putoval do bruntálské nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.