Na útěku z výchovného ústavu se mladistvý pokusil znásilnit mladou ženu

Foto ilustrační: Tomáš Branda

HAVÍŘOV – Konec minulého týdne zřejmě jen tak ze své paměti nevymaže mladá dívka, kterou se v lesoparku pokusil znásilnit mladistvý na útěku z výchovného ústavu. Dívka naštěstí zachovala chladnou hlavu, a podařilo se jí utéct k ženě, která místem procházela.

Agresor ženu pod pohrůžkou zabití zatáhl do lesního porostu. „Vyděšená dívka se mu jeho jednání snažila rozmluvit. Přitom však zachovala klidnou hlavu a v nestřeženém okamžiku se jí podařilo z místa utéct k ženě, která tudy zrovna procházela. Násilník viděl, že volají mobilem, a tak z místa utekl,“ sdělila mluvčí policie  Daniela Vlčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ženy vše nejprve oznámily strážníkům městské policie, kteří bezodkladně kontaktovali policii. „Díky osobní a místní znalosti havířovských policistů i kriminalistů byl podezřelý mladík během několika málo hodin od spáchání skutku vypátrán a zadržen,“ popsala dále Vlčková.

Během prověřování vyšly najevo další informace o mladíkově trestné činnosti, a to dvou loupežích, které spáchal začátkem prázdnin. V prvním červencovém týdnu strhnul z ramene šedesátileté ženy kabelku s takovou razancí, až upadla na zem. Se zraněním putovala do nemocnice, délku léčby lékaři nestanovili.

Tři dny poté loupež zopakoval. S mladou ženou se opět přetahoval o kabelku, ve které kromě peněženky s finanční hotovostí a osobních dokladů měla platební karty. Při potyčce také upadla. Naštěstí pro ni měla jen drobné oděrky a nepotřebovala ošetření.

Kriminalisté mladistvého obvinili ze spáchání provinění znásilnění, loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až pět let ve vězení. Trestní sazba u mladistvých je poloviční, v současné chvíli je ve vazbě.