VIDEO: Čáp uvízl v útrobách komína. Pomohli mu až hasiči

Foto: HZS MSK

KARVINÁ DOLY – Na pomoc uvízlému čápovi v útrobách třiceti metrového komína v městské části Doly museli vyjet dopoledne hasiči.

Zvíře uvnitř objevili pracovníci firmy, která v areálu buduje výměníkovou stanici. Před samotným vyproštěním zvířete se hasiči museli pořádně připravit. Nasadili si na obličej ochranné štíty a lezci si pomohli upevnit slaňovací náčiní na svých tělech. Poté už hasiči  zamířili s vakem ke komínu. Jeden z hasičů s vakem upevněným za pás, začal opatrně stoupat na komín. Musel také hlídat svoji bezpečnost, jistil se karabinami.  V momentě, kdy došplhal k otevřenému komínu, mu jeho kolega, který vyšplhal za ním, podal záchranný vak na čápa.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasič opatrně začal slaňovat dovnitř komína k čápovi, každý postup konzultoval s kolegou. Po slanění do komína na něj skutečně koukal čáp. Kolegovi řekl: „Teď hlavu nedám, snaž se mu tam narvat ty nohy. No, teď za krk, za zobák.“ Druhému hasiči se podařilo spodním otvorem čápa uchopit. Zvíře tak mohli nezraněné pustit a se radostně rozletělo. Všichni jej s radostí sledovali.  „Samotná činnost od slanění po vysvobození zvířete zabrala přibližně půl hodiny,“ uzavřel mluvčí hasičů Jakub Kozák k zásahu ze středy 2. srpna.