VIDEO: Had se schoval do útrob automobilu, hasiči jej museli rozebrat

Foto: HZSK MSK

OSTRAVA – Pořádné překvapení čekalo dopoledne na řidiče automobilu. Muž, který přišel k vozu na ulici Podzámčí ve Slezské Ostravě, uviděl, že mu z vozu trčí nějaký předmět. Nejdříve se domníval, že jde o klacek, nebo nějaký jiný suvenýr z cest. Velkým překvapením tak pro něj bylo, když při bližším pohledu spatřil hada, který na nic nečekal a schoval se do útrob vozu.

S jeho kolegy se nejdříve pokoušeli nezvaného cestujícího nalézt a vyprostit pomocí smetáku, zrcátka i jiných pomůcek, ovšem neúspěšně. „Do příjezdu hasičů ze stanice Ostrava-Přívoz tak jen kontrolovali, zda je had stále uvnitř,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po příjezdu hasiči automobil nejdříve zajistili proti pohybu a zvedli jej pomocí pneumatických zvedacích vaků. „Při pečlivém průzkumu všech dostupných míst ale hada nenalezli, proto museli přistoupit k částečné demontáži některých částí vozu,“ popsal dále Kozák.

Video: HZS MSK

Po postupném odstranění kola, krytu podběhu, uvolnění částí zadního nárazníku a obou zadních světel, nalezli důkladně schovanou užovku obojkovou, kterou odchytili a nezraněnou vypustili zpět do přírody. Před odjezdem zpět na základnu auto poskládali. Ve stejný den, tedy v úterý 2. srpna museli hasiči zachránit z útrob komína v Karviné čápa.

Foto: HZSK MSK