FOTO: Konečně! V Havířově začali s odtahem vraků, které hyzdí město

Foto: Město Havířov

HAVÍŘOV – Dlouhodobý problém trápí Havířov má snad konečně své řešení. Město a parkovací místa blokují a hyzdí vraky aut. Snad se začíná blýskat na lepší časy, protože vedení radnice rozhodlo, že nepojízdné vraky bude odtahovat a řidiče, kteří špatně parkují pokutovat.

Vraky a další auta, znemožňují hladký průjezd městem složkám  integrovaného záchranného systému i technickým službám při čištění města. Některé z aut nemají ani platné STK. První odtah proběhl 2. srpna 2023 dopoledne. „Tentokrát jsme nechali odtáhnout osobní auto, které nesplňovalo podmínky provozu na pozemních komunikacích. Provozovatele vozidla jsme opakovaně vyzvali k odstranění závadného stavu nebo odstranění vozidla mimo pozemní komunikaci. Výzvu neakceptoval, a proto jsme byli nuceni přistoupit ke krajnímu řešení. Auto jsme odtáhli na odstavnou plochu. Opětovně si dovolujeme upozornit, že v těchto odtazích bude město pokračovat, protože nezodpovědní provozovatelé nejenom porušují platné předpisy, ale také blokují parkovací místa,“ uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od srpna začala ve městě fungovat odtahová služba. Vozidla odtáhne na zmíněné  záchytné parkoviště. Město bude částku za odtah společně s pokutou od provinilce vymáhat. Informaci o konkrétním odtaženém autě zjistíte na webových stránkách města.

Foto: Město Havířov
Foto: Město Havířov
Foto: Město Havířov
Foto: Město Havířov