Postavil se před projíždějící vlak. Ve vážném stavu skončil v nemocnici

Foto ilustrační: Shutterstock

KRAVAŘE/ŠTĚPÁNKOVICE – Vážná zranění utrpěl třiadvacetiletý mladík, který se na železniční trati mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi rozhodl vstoupit do kolejiště před projíždějící vlak. Po srážce byl v bezvědomí.

Mluvčí policie Pavla Jiroušková uvedla, že ke střetu došlo v sobotu 5. srpna v osm hodin večer. Doplnila, že strojvedoucí už nijak nemohl střetu zabránit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pomoci vyjely pozemní týmy z Opavy a Dolního Benešova. Vrtulník z důvodu špatných letových podmínek do akce nevzlétl. Mladíka náraz odhodil mimo kolejiště a byl v bezvědomí. „Zasahující lékař u něj zjistil vícečetná poranění hlavy, která byla život ohrožující,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Muž dále utrpěl zranění hrudníku a dolní končetiny. Pacientovi týmy nasadily krční límec a pánevní pás, poté jej uložili do podtlakové matrace. Zavedli také vstup do kostní dřeně a zahájili podávání farmak. Za stálé monitorace základních životních funkcí jej sanitka převezla na traumatologické oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě.

Pasažéři z vlaku se nezranili. „Příčiny a okolnosti události prověřují opavští kriminalisté,“ uzavřela Jiroušková.