Ostravské hřbitovy čekají opravy. Je mezi nimi i ten váš?

OSTRAVA –  V letošním roce začínají opravy na mnoha ostravských hřbitovech. Město na opravy vyčlenilo 20 milionů, Ústřednímu hřbitovu ve Slezské Ostravě pak poputuje 8 milionů. Peníze přispějí k úhradám oprav chodníků, oplocení, výstavbu kolumbárií, revitalizaci vzrostlých stromů, výstavbu květinové síně, úpravy veřejného prostoru či výměnu mobilních toalet.

Opravy čeká mnoho hřbitovů včetně toho Ústředního

Největší změny a finančně nákladné čekají Ústřední hřbitov ve Slezské Ostravě. Vzniká zde nová květinová síň, dále celkovou úpravou projde venkovní prostor a přibydou i lavičky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Peníze na opravu hřbitovů poputují například dále do Krásného Pole, kde se opravuje smuteční síň. Ve Staré Bělé se dočkají kolumbárií, chodníků i odvodnění. V Polance nad Odrou budou mít lidé nové chodníky. „Rada města k opravám hřbitovů schválila částku ve výši téměř 3,8 milionu korun. Největší částka, 1 milion korun poputuje do Staré Bělé k realizaci tří projektů,“ sdělil náměstek primátora Aleš Boháč. Doplnil, že obvod plánuje  vybudování sedmi desek pro kolumbária, současně vystaví přístupové chodníky a dělníci oplotí celý hřbitov.

Revitalizace stromů, přibude bezbariérový přístup

Ve Svinově je zapotřebí revitalizovat vzrostlé stromy v areálu hřbitova. Značná část líp na zdejším hřbitově zde stojí více jako sto let. Je zapotřebí provést na stromech úpravy. V neposlední řadě se lidé dočkají také oprav vstupního schodiště.

Lidé z Ostravy – Radvanic se mohou těšit, že mobilní toalety budou vyměněny za nové a modernější. Na své si přijdou i lidé z Polanky nad Odrou. Rekonstrukcí projdou chodníky a k nové části hřbitova povede bezbariérový přístup. Opravy čekají i hřbitovy v Hošťálkovicích, Plesné,  Vítkovicích a Michálkovicích.