VIDEO: Strážníci načapali opilého řidiče. Tipnete si, kolik nadýchal?

Foto: MP Ostrava

OSTRAVA – Na řidiče, který měl být zřejmě opilý upozornil všímavý občan. Operátorovi na lince 156 sdělil, že šofér se nachází u jednoho z obchodů v Ostravě-Radvanicích.

Operátor ve čtvrtek 3. srpna dopoledne poslal na místo hlídku. Vozidlo značky Puegot, ve kterém jel, zaregistrovali na ulici Těšínská. Řidič byl právě v kruhovém objezdu.

Z kruhového objezdu pokračoval v jízdě na ulici Čapková, kde jej za světelné signalizace a majáku strážníci zastavili. Podezření, že řidič vozidla je pod vlivem alkoholu, se ukázalo při jeho kontrole. Z jeho dechu byl cítit alkohol a mnohé nasvědčovaly i nejisté pohyby při vystupování z vozidla, ke všemu se přidala vrávoravá chůze. „Strážníci čtyřiapadesátiletého řidiče vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, která následně potvrdila požití alkoholu před jízdou,“ sdělil mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů. Přístroj ukázal 2,58 promile. Při následné dechové zkoušce pak řidič nafoukal dokonce 2,66 promile.   

Video: MP Ostrava

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ke konzumaci alkoholu se řidič strážníkům doznal, uvedl, že jel do obchodu koupit něco k jídlu svým vnoučatům. Pro podezření ze spáchání trestného činu strážníci na místo zavolali policisty, kteří vše budou dále šetřit.