AKTUALIZOVÁNO: V Mostech u Jablunkova zemřel cyklista

Foto ilustrační: Shutterstock

MOSTY U JABLUNKOVA – U tragické nehody zasahovali odpoledne zdravotníci a dobrovolní hasiči z Mostů u Jablunkova, kteří zraněnému cyklistovi poskytli první pomoc. Na místě u muže v bezvědomí byli také policisté.

Na místo vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Třince. Devětašedesátiletý muž spadl z kola. Po pádu byl v bezvědomí, měl poraněnou hlavu a krvácel.  „V okamžiku příjezdu posádky prováděli přítomní policisté a hasiči srdeční masáž, protože u pacienta došlo k zástavě krevního oběhu,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací, činnost srdce se však obnovit nepodařilo. Cyklista na místě zemřel, příčinou jeho pádu se zabývá policie. Stalo se ve středu 8. srpna. Mluvčí policie Kateřina Kubzová uvedla, že muž jel na elektrokole a dosud není jasné, proč upadl. Případ si na místě převzali třinečtí kriminalisté, kteří zjišťují veškeré okolnosti nehody. „Cizí zavinění jsme předběžně vyloučili,“ uzavřela Kubzová. Ve stejný den se na stezce v Malenovicích zranil také cyklista senior a nakonec bohužel taktéž zemřel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.