VIDEO: Dvaadvacetiletý mladík oloupil seniorku a táhl ji po zemi. Svědkyně ho stihla vyfotit

Foto: PČR

OSTRAVA – Nejspíše dosti děsivý zážitek zažila pětasedmdesátiletá seniorka v Ostravě Porubě. Na ulici Vřesinská si ji vyhlédl dvaadvacetiletý lupič, který se rozhodl ženu obrat o její kabelku. Začali se o ni přetahovat, a pachatel ji dokonce táhl po zemi.

Kabelky se nechtěla vzdát

Neznámý muž míjel seniorku na chodníku, když tu najednou se zmocnil její kabelky, kterou žena držela v ruce. Začali se o ni přetahovat. Seniorka se kabelky nechtěla vzdát, a tak ji pachatel i s kabelkou začal tahat po chodníku. Nakonec se mu podařilo kabelky zmocnit, nastoupil do zrovna projíždějícího auta a z místa činu odjel. Před úprkem jej však stihla posledního říjnového dne roku 2022 vyfotit svědkyně.

Během okamžiku se na místo činu dostavili policisté i s kriminalistickým technikem. „Při samotném propátrávání terénu našli kabelku nedaleko místa přepadení. Poškozené tak mohla být vrácena téměř i s celým obsahem, tedy s tlačítkovým mobilem, nůžkami či zapalovačem. Svazek klíčů si pachatel zřejmě ponechal,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková. Začalo rozsáhlé pátrání po neznámém pachateli i autě, ve kterém ujel.

Auto ve kterém pachatel ujel. Foto: PČR

Audio: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Spolupracovali také s Interpolem

Případ si převzali kriminalisté 9. oddělení obecné kriminality, kteří se mimo jiné specializují na odhalování násilné trestné činnosti. „Díky pohotové reakci svědkyně kriminalisté znali registrační značku auta, kterým pachatel odjel. Jednalo se o vozidlo, které bylo evidované na občana ze západoevropské země,“ popsala dále Michalíková. Doplnila, že do týdne od činu se jim podařilo vypátrat možného pachatele. Kriminalisté při hledání pachatele spolupracovali dokonce i s Interpolem.

Zjistilo se, že mladík je cizinec, proto prohledali také ubytovací zařízení. V rámci vyšetřování kriminalisté zjistili, že se pohybuje napříč Evropou. Během vyšetřování „vylezlo na povrch“ několik dalších znepokojivých informací. „Podezřelý se mohl na několika místech v našem kraji vydávat i za hluchoněmého a z lidí pod různými legendami tahat peníze na neexistující sbírku,“ okomentovala dále Michalíková.

Mladíka se nakonec podařilo najít v Rumunsku, odkud ho převezli do České republiky. Komisař ho obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Přiznal se a spolupracoval. Pachatel je ve vazbě, a v případě prokázání viny mu hrozí dva až deset let ve vězení.

Video: PČR