Havaroval, a poté i se spolujezdci z místa nehody utekl!

Foto ilustrační: Pixabay

RÝMAŘOV – Bouračka s nečekanou dohrou. Osmnáctiletý mladík kvůli opilosti havaroval. Po nehodě se rozhodl i se spolujezdci utéct. Neutekli však daleko, chytili je policisté. Sedmnáctiletého muže z Bruntálska s lehkým zraněním převezla sanitka do krnovské nemocnice.

Mladý řidič jel v úterý 8. srpna v noci po ulici  Jesenická v autě Mazda. Auto řídil od Janovic na Rýmařov, když kvůli opilosti v blízkosti benzínky nezvládl řízení a dostal na mokré silnici smyk. „Vyjel za pravý okraj vozovky, odkud sjel do příkopu. Nejdříve narazil do směrového sloupku, až nakonec jízdu ukončil nárazem do stromu,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po nehodě řidič i spolujezdci utekli do Rýmařova. Nedostali se však příliš daleko, na rozmezí ulic Revoluční a Příkopy je zadržela policejní hlídka. Kromě sedmnáctiletého hocha se nikdo nezranil.

Všichni putovali na rýmařovské oddělení, kde uniformovaní zjistili nejen jejich identitu, Řidič skončil v bruntálské cele. K řízení vozu se doznal, a přiznal také, že auto řídil. Dechovou zkouškou mu policisté naměřili 2,1 promile. „Provedenými lustracemi v dostupných evidencích, jsme zjistili a prokázali, že není držitelem řidičského průkazu,“ doplnil Černohorský a dodal, že mladíka ráno pustili. Hmotná škoda je 51 tisíc, případ nadále šetří policisté a kriminalisté z Rýmařova.