AKTUALIZOVÁNO: Při pádu z kola se vážně zranil a letěl pro něj vrtulník

Foto ilustrační: Shutterstock

NOVÝ JIČÍN – Vážná zranění po pádu z kola utrpěl dopoledne čtyřicetiletý cyklista. Musel pro něj dokonce i letět vrtulník.

Podle mluvčího policie Reného Černohorského jel muž kolem Čertova rybníka, v místní části Kojetín. Svědkové uvedli, že vlivem své  podnapilosti vyjel vpravo mimo vozovku na travnatou plochu a upadl na zem. Krev z důvodu zranění muži odebrali v nemocnici. Nikdo jiný se nezranil, škoda je ve stovkách korun. „Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně,“ uzavřel Černohorský.

Mluvčí zdravotníků Lukáš Humpl uvedl, že podle informací, které mají záchranáři k dispozici, jel muž na kole bez helmy. Po pádu byl v bezvědomí, ale později už komunikoval. „Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, horní a dolní končetiny, a nevyloučil další závažná zranění,“ doplnil Humpl. Po poskytnutí přednemocniční péče jej vrtulník v pondělí 14. srpna transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě.

V pondělí týmy musely vyjet také do obce Tichá na Novojičínsko. Muž utrpěl vážné popáleniny na třiceti procentech těla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.