Muž v Bolaticích objevil dvě nevybuchlé munice z druhé světové války

Foto ilustrační: Pixabay

BOLATICE – Kopal, kopal za pozemkem svého domu, až najednou narazil na něco, co vypadalo jako nevybuchlá munice. „Štěstí“ na takový nález měl dokonce hned dva dny po sobě!

Osmačtyřicetiletý muž z Opavska kopal odpoledne za svým domem v ulici Na Větráku v Bolaticích, když se mu podařilo během 14. a 15. srpna narazit na zvláštní kovové předměty, které připomínaly nevybuchlou munici. „Místo nálezů vždy zajistili policisté z Obvodního oddělení v Kravařích, a to až do příjezdu přivolaného policejního pyrotechnika, který si munici následně převzal a v nedalekém poli je bezpečně zneškodnil. Jednalo se o dvě sovětské dělostřelecké miny ráže 82 milimetrů,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Policejní specialisté z Pyrotechnické expozitury ve Frýdku-Místku dojeli na Opavsko už i v odpoledních hodinách 10. července 2023. Sedmačtyřicetiletý muž nalezl během prací na pozemku rodinného domu v Hlubočci nevybuchlou leteckou pumu s označením AO 2,5 taktéž z druhé světové války. Policisté upozorňují, aby lidé s nalezeným předmětem nehýbali ani nemanipulovali a přivolali na místo policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.