Využil příležitost. Z šatny zaměstnanců Českých drah ukradl drahé předměty

Foto Ilustrační: Tomáš Branda

OPAVA –  Říká se, že příležitost dělá zloděje, v tomto případu doslova. Pachatel vniknul do volně přístupné budovy Českých drah na nádraží Opava východ. V objektu přístupném je šatna zaměstnanců drah, do které vstoupil. Z poličky odcizil volně odložený mobilní telefon a tablet v celkové hodnotě 5 a půl tisíce korun.

Policistům se podařilo zloděje vypátrat a chytit. Přišli na to, že kradl třiačtyřicetiletý muž z Karvinska. „Ke své trestné činnosti se doznal a lustracemi v dostupných evidencích jsme dále zjistili, že se u něj jedná o recidivu. V posledních třech letech byl  rozsudkem Okresního soudu v Karviné odsouzený pro přečin krádeže k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání dvaasedmdesáti měsíců,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský. Krádež se stala 20. června letošního roku, případ dále šetří opavští policisté a kriminalisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.