Maskovaný muž se zbraní v ruce vyloupil sázkové kanceláře v Havířově. Rozjelo se obrovské pátrání až za hranice kraje

Foto ilustrační: Pixabay

HAVÍŘOV – Maskovaný lupič vyloupil v Havířově dvě sázkové kanceláře se zbraní v ruce. Sedmadvacetiletého muže kriminalisté nakonec zadrželi, hrozí mu až deset let ve vězení. Do vyšetřování se zapojila velká skupina policistů, kriminalistů, a to dokonce i mimo Moravskoslezský kraj.

Loupil začátkem ledna a koncem února 2023. Pachatel se zbraní v ruce a vyžadoval vydání peněz. Obsluha mu peníze vydala a on rychle utekl. „Havířovští kriminalisté společně s policisty obou obvodních oddělení a kolegy celého územního odboru Karviná rozjeli rozsáhlé pátrání. Vyslechli svědky, prověřili veškerá oznámení veřejnosti, která by s činy mohla souviset,“ popsala mluvčí policie Daniela Vlčková. Jedním dechem dodala, že vyhodnocování stop z obou míst zabralo desítky hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Do prověřování se zapojili také složky Policie České republiky mimo Moravskoslezský kraj. „Zjištěné informace nasvědčovaly, že pravděpodobný pachatel může pobývat mimo náš kraj, což se také potvrdilo. Důsledná a doslova mravenčí práce přinesla výsledky a koncem minulého týdne muže zadrželi havířovští policisté, když se vrátil do svého bydliště,“ rozvedla náročné pátrání Vlčková.

Zadržený s kriminalisty spolupracoval. Loupeže nepopíral. Uvedl, že ke skutkům ho dovedla tíživá finanční situace. Zbraň nebyla opravdová, ale jednalo se o plastovou maketu. Sdělil, že svých skutků lituje.