VIDEO: Porouchaná loď zůstala stát uprostřed Slezské Harty. Začaly padat kroupy. Pomohli policisté

Foto: PČR

SLEZSKÁ HARTA – Pořádné drama se událo na vodní nádrži Slezská Harta. Loď kvůli poruše zůstala stát uprostřed vodní plochy. Ke všemu se náhle zhoršilo počasí. Začalo pršet a padat kroupy. V takové šlamastyce se nechce ocitnout nikdo. Naštěstí byli poblíž zkušení policisté, kteří celou situaci zachránili a lidem na plavidle pomohli.

Dva policisté speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství dohlíželi na služební lodi Alunautic nad plavebním provozem na přehradní nádrži Slezská Harta. Poklidný dohled se náhle proměnil doslova v záchrannou akci!

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Několik lidí uvízlo poblíž zátoky Razová na vodě- Důvodem byla porucha na přívoze mezi obcemi Razová a Roudno. „V místě byla chvíli před tím náhlá, silná průtrž deště s drobnými kroupami. Na obloze se objevila samá mračna, foukal silnější vítr a nad hladinou byly vidět i blesky. Rychle a citelně se ochladilo,“ popsala dramatické chvíle mluvčí policie Soňa Štětínská.

Video: PČR

Uniformovaní se okamžitě vydali nalézt plavidlo. Dohledání lodi ztěžoval kolísavý mobilní signál, silné vlny na hladině, a neustávající déšť. „Díky místní znalosti zvolili policisté správný směr a v krátké době již přívoz spatřili. Na lodi byla žena, vůdce přívozu, a cestující sleženi ze tří dospělých a jedné holčičky. „Měli s sebou kola. Vzhledem k původnímu krásnému počasí byli jen lehce oblečení, což mělo za následek, že úplně vlivem špatného počasí promrzli.

Policisté k přívozu museli doplout a navázat ho na služební loď.  Zejména díky mnohaleté zkušenosti jednoho z policistů s vedením lodi se vše povedlo. Policisté prokřehlé cestující převedli na služební člun a pro zvýšení tepelného komfortu jim poskytli oblečení a pláštěnky. Zamířili k břehu a nefunkční přívoz odtáhli k molu. „Kolegové uvedli, že během záchranné akce se počasí umoudřilo,“ uzavřela Štětínská.