Začíná rekonstrukce Těšínské ulice. Připravte se na omezení

Foto ilustrační: Pixabay

OPAVA – Zanedlouho začne rekonstrukce ulice Těšínské. Snahy o opravy ulice až po dokončení obchvatu bohužel nebyly vyslyšeny. Práce Správa silnic Moravskoslezského kraje zahájí na konci srpna a potrvají až do října. Lidé, kteří bydlí na ulicích Jateční, Jiráskově, a Anénské se musí připravit na omezení, taktéž řidiči. Opravy budou probíhat v několika etapách.

Město usilovalo o to, aby stavba začala až po otevření obchvatu v polovině září nebo v průběhu letních prázdnin. Vlastníkem silnice a investorem opravy je Správa silnic Moravskoslezského kraje, který kvůli vyhlášené veřejné zakázce termín nemohl měnit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Opravy započnou od Nádražního okruhu a povedou až po kruhovou křižovatku u Globusu. V každé etapě budou řidiči moci jezdit pouze jednosměrně na Ostravu. „Chtěli jsme, aby rekonstrukce začala po dokončení obchvatu, který by měl odvést velkou část dopravy, nebo v době letních prázdnin, kdy nejezdí tolik aut. Občané a firmy se musí na omezení připravit, a tak jsme se rozhodli kontaktovat všechny důležité aktéry, včetně desítek firem, které působí na této silnici nebo v jejím blízkém okolí,“ uvedl opavský radní pro dopravu Petr Popadinec.

V každém úseku budou práce probíhat 24 hodin, nebude možné se dostat k přilehlým domům a k navazujícím ulicím. Lidé a firmy budou bohužel odříznuti na jeden den kvůli opravě asfaltu. Aktuální informace vám včas přineseme, vše potřebné najdete také na webových stránkách města Opavy nebo na Facebooku.