AUDIO: Viděla, jak se zloději snaží vloupat do auta a zavolala policii. Ihned je zadrželi!

Zadržení pachatelé. Foto: PČR

OSTRAVA – V následujícím příběhu je hrdinkou žena, která si všimla, že na ulici Adamusova  v Ostravě-Hrabůvce se dva lidé snaží rozbít okna auta a vloupat se do něj. Svědkyně na ně zavolala. Pachatelé od vozu odešli, a zřejmě se posunuli o ulici dál. Nelenila, zavolala policisty a ti zloděje chytili přímo při činu. Nešlo zdaleka o jediné vloupání na této ulici a jejím okolí. Policisté během jednoho dne obdrželi hned několik oznámení, také s přispěním svědkyně, která s přesností popsala jejich oblečení.

Dopadli je okamžitě

Policisté z obvodního oddělení Ostrava-Hrabůvka a z oddělení hlídkové služby Ostrava byli na místě během okamžiku a začali s propátráváním blízkého okolí. „Díky rychlé komunikaci operačního důstojníka s hlídkami v terénu policisté do několika minut zadrželi podezřelou dvojici. Přímo před jejich zraky se právě snažila vloupat do jednoho ze zaparkovaných aut. Po samotném zadržení putovali do rukou kriminalistů,“ informovala mluvčí policie Eva Michalíková.

Ukradené věci z aut. Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR

Ukázalo se, že jedním podezřelým je čtyřicetiletý muž s tučným trestním rejstříkem, který čítá celkem 14 záznamů především za majetkovou trestnou činnost. Na konci května letošního roku opustil brány věznice. Spolupachatelka, šestadvacetiletá žena má v rejstříku jeden záznam.

Audio: PČR

Kriminalisté je usvědčili

Kriminalistům se podařilo prokázat, že během jedné noci se vloupali do čtrnácti aut. „Jejich teritoriem byla Ostrava-Hrabůvka. Jak sám obviněný u výslechu uvedl, k vloupání použil kladívko. Po rozbití skleněné výplně měl i se svou parťačkou prohledat palubní přihrádku před spolujezdcem,“ popsala jejich řádění Michalíková.

Pokud po prohledání našli něco co se jím líbilo, tak si věc přivlastnili. Mezi odcizenými věcmi byly například sluneční i dioptrické brýle, parfém, doklady, léky, tlakoměr, servisní knížka k vozidlu, ale také žvýkačky. V šesti autech nic nenašli a odešli s prázdnou. Škoda včetně poškození se vyšplhala přes 150 tisíc korun.

Komisař zahájil trestní stíhání a dvojici obvinil z přečinů krádeže a poškození cizí věci. „Obvinění se ke svému jednání doznali. Muž u výslechu vyjádřil svou lítost, žena svého jednání litovala jen částečně,“ doplnila  Michalíková. Muž je ve vazbě. V případě odsouzení mu hrozí až tříleté vězení. Obviněná je stíhaná na svobodě, hrozí jí až dva roky ve vězení.