Babička leží na chodníku s otevřenou pusou, řekl Vojta mamince. Dostali ocenění za její záchranu

Vojta s maminkou. Foto: ZZSMSK

FRÝDEK-MÍSTEK – Jel s maminkou autem, a díval se z okna. Najednou osmiletý Vojta uviděl na chodníku ležící paní a maminku upozornil. Ženě oba zachránili život, a frýdecko-místečtí záchranáři je za jejich čin ocenili.

Vojta při jízdě mamince řekl: „Babička, leží na chodníku s otevřenou pusou.“ Žena za volantem zareagovala příkladně, otočila vozidlo a vrátila se k místu, které chlapec určil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: ZZSMSK
Foto: ZZSMSK

Chtěla se přesvědčit, zda někdo skutečně potřebuje pomoc. „Na ulici mezi stromy opravdu ležela žena v seniorském věku, která tam zkolabovala. Vojtova maminka poskytla pacientce základní první pomoc a přivolala posádku záchranné služby, ta následně zajistila další potřebnou péči. Zarážející přitom podle jejích slov je, že po celou dobu se u nich nezastavil žádný chodec, ani jiný řidič, aby nabídl pomoc,“ informoval mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Správné jednání a rozhodnutí je třeba ocenit. Záchranáři  ve spolupráci s Nadačním fondem Kryštůfek pozvali ve středu 30. srpna Vojtu i s rodiči na výjezdovou základnu ve Frýdku-Místku. „Chlapci předali plyšového Kryštůfka, který je symbolem pomoci nejen dětským pacientům, ale slouží také jako výuková pomůcka v první pomoci pro děti,“ dodal Humpl.

Zážitkem byla možnost prohlédnout si vybavení a prostory sanitních vozidel. Vojta s maminkou obdrželi také několik dalších drobných dárků jako upomínku na den, kdy se zachovali všímavě a příkladně.

Foto: ZZSMSK