Opravenou uměleckou školou poprvé zněla hudba! Navíc před budovou rodiče bezpečněji zaparkují

Foto: Facebookové stránky Krnov - oficiální stránka města

KRNOV – Krnovští a zejména děti se konečně dočkali! Umělecká škola je po dvou letech konečně opravená. Konečně už přestane přebíhaní mezi dvěma budovami. Její nové sídlo je na Náměstí Míru. Poprvé si v učebnách  a koncertním sále 25. srpna zahráli muzikanti. Stalo se tak během měření hlučnosti, jehož výsledky jsou podmínkou kolaudace stavby. Hluk ale ještě úplně neutichne, protože dělníci do školy stehují nábytek, opravy se dočká také prostor před školou, zlepší se i parkování.

Ruch ještě neustane

Práce na samotné budově skončily a firma už jen odstraňuje poslední vady, nedodělky a stavební ruch v místech bude pokračovat. „Pracovníci technických služeb opraví chodník před školou. Práce za 300 tisíc korun bez DPH budou spočívat ve výměně povrchu, který  nahradí betonová dlažba, doplněná oboustrannou obrubou,“ popsal Pavel Andrle z odboru investic a správy majetku.

Žáci do nové školy začnou chodit v listopadu.  „Do konce září prostory zaplní nový nábytek, říjen budeme mít na samotné stěhování a především dokončení všech administrativních záležitostí. Musíme totiž provést změny i v rejstříku škol,“ uvedl ředitel Základní umělecké školy Krnov Kamil Trávníček. O nové prostory pro školu usiloval od roku 2012. Prvotní nápad na rekonstrukci vznikl před devíti lety ve chvíli, kdy  Trávníček začal aktivně řešit technický stav obou budov školy. Přibývaly také soustavné stížnosti na hluk kvůli zkouškám Dechového orchestru mladých Krnov, který hrál v Revoluční ulici. Obyvatele sousedního domu zkoušky rušily.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Trvalá parkovací místa by měla být

Před školou vzniknou parkovací místa, a to krátkodobá, která mají umožnit bezpečně zastavit a vyprovodit děti do vyučování. S místy pro parkování na delší dobu se počítá naproti sídla Miks. „Realizace parkovacích míst bude záviset na termínu získání potřebného stavebního povolení, žádost o něj bychom měli podat do konce září,“ upřesnil Zbyněk Moravec z odboru investic a správy majetku.  Nábytek, různá sedadla a židle, lavice, stoly, skříně, psací stoly nebo knihovny budou stát 3,7 milionu korun bez DPH a finance zajistí Moravskoslezský kraj, který školu zřizuje.

Varhany, které původně stály v budově gymnázia, dělníci v červenci přesunuli z budovy školy na Hlavním náměstí do varhanářské dílny Ivana Boka. „Nástroj z roku 1932,bude mít v novém koncertním sále nové uspořádání, získá špičkový hrací stůl od Roberta Ponči a také design skříně bude zajímavý, asymetrický a barevný. Varhany dotváříme i po zvukové stránce, takže budou mít větší zvukové možnosti,“ uzavřel Bok.