AKTUALIZOVÁNO: Oprava na Palkovické začala dříve. V místě je zákaz vjezdu. Nikdo nás neinformoval, zní z radnice

Foto: Město FM

FRÝDEK-MÍSTEK- Pokračuje oprava komunikace v Palkovické ulici, kterou spravuje Moravskoslezský kraj. Po dokončené I. etapě, která započala 4. července, se realizátor pustil neprodleně do etapy druhé, ačkoli práce měly pokračovat mnohem později, a vedení města Frýdek-Místek uvedlo, že o změnách neobdrželi žádné informace. Nově vám přinášíme vyjádření Moravskoslezského kraje.

Kraj se vyjádřil

Mluvčí Moravskoslezského kraje Nikola Birklenová uvedla, že na základě urychlení realizace I. etapy stavby Oprava silnice Palkovice, zhotovitel stavby Eurovia CS, a.s.  zažádal, a informoval dne 28.8.2023 odbor dopravy a silničního hospodářství města Frýdek-Místek o změně termínu II. etapy úplné uzavírky silnice na ulici Palkovická od okružní křižovatky, po křižovatku s MK ulicí K Olešné. Z důvodu urychlení prací na stavbě budou dělníci pracovat v termínu 29.8.2023 – 29.9.2023. Nebyla tak dodržena lhůta o informování města před započetím prací II. etapy. Neprodleně v pátek 1.9.2023 bylo dopravní značení Zákaz vjezdu doplněno o dodatkovou tabuli Mimo dopravní obsluhu. „Nejedná o pochybení Správy silnic Moravskoslezského kraje a za stanovení dopravního značení plně zodpovídá zhotovitel stavby Eurovia CS, a.s., přesto se občanům města Frýdek-Místek omlouváme za vzniklou komplikaci,“ uzavřela Birklenová.

Vedení města Frýdek-Místek nic netušilo

Mluvčí města Frýdek-Místek Jana Musálková Jeckelová uvedla, že lhůta pro informování města, která je oficiálně stanovena na 10 dní před započetím prací, kraj nedodržel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle původních plánů měly práce na II. etapě oprav trvat od 4. září do 1. října. „V místě je již o týden dříve úplná uzavírka od kruhového objezdu až po křižovatku s ulicí K Olešné a na silnici jsou značky Zákaz vjezdu s výjimkou vozidel stavby. Město přitom neobdrželo informace, které by mohlo předat občanům v dostatečném předstihu. O uzavírce neinformuje ani společnost Eurovia CS na svých stránkách, kde má poslední aktualitu ze 17. srpna,“ informovala dále Musálková Jeckelová.

Primátor města Frýdek-Místek Petr Korč uvedl, že  začali jednat okamžitě poté, kdy se dozvěděli o tom, že v místě je zákaz vjezdu. „Nově budou v místě značky, které umožní vjezd alespoň dopravní obsluze, protože jsou zde firmy a rodinné domy. Sice se nejedná o pochybení města, přesto se občanům Frýdku-Místku omlouvám za komplikaci,“ uvedl  Korč s tím, že vyvolá jednání s krajským úřadem, aby informace o podobných uzavírkách dostali obyvatelé města s předstihem.