Bývalou partnerku polil benzínem a zapálil. Pomoc si přivolala sama

Foto ilustrační: Shutterstock

OPAVA – Obrovská tragédie se odehrála v Opavě Jaktaři. V neobydlené budově měl podle policie devětačtyřicetiletý muž polít benzínem a následně zapálit svou bývalou osmačtyřicetiletou družku. Žena, která utrpěla popáleniny na 44 procentech těla, si sama zavolala pomoc, vrtulník ji přepravil do nemocnice.

Po hrůzném činu na místo dorazili policisté a kriminalistický technik, který zajistil množství stop a mimo jiné kanystr s benzínem. „Opavští kriminalisté v součinnosti s krajskými kolegy vyslechli řadu osob, které mohly objasnit okolnosti události. Ze všech získaných a zjištěných skutečností pojali podezření, že poškozená mohla být zraněna úmyslně,“ sdělila mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Domněnku kriminalistů podpořil také výsledek odborného vyjádření policistů z odboru kriminalistické techniky a expertíz z Frýdku-Místku, kteří na šatech ženy, či matraci nalezli odpařený benzín. Krajští kriminalisté podezřelého zadrželi. „Vrchní komisař odboru obecné kriminality obvinil muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu,“ doplnila Jiroušková.

Obviněný po zapálení ženy z místa odešel. Napadená se sama uhasila. K zapálení došlo při konfliktu pod vlivem alkoholu. Muži hrozí  až dvacet let nebo trest výjimečný. V současné chvíli je ve vazbě.