Krádež s vůní tabáku. Kriminalisté lapili zloděje cigaret. Proč je kradli?

Foto: PČR

BOHUMÍN/ORLOVÁ – Spadla klec. Orlovským kriminalistům se podařilo chytit zloděje ve věku 32 a 36 let. V Bohumíně a Orlové se zaměřili na krádeže cigaret, způsobili škody ve statisících. Jeden z pachatelů dokonce uvedl, co ho ke krádežím vedlo.

Svou „jízdu“ započali začátkem srpna. „Oba měli násilně vniknout do jedné prodejny potravin v Bohumíně a odcizit cigarety různých značek v předběžné výši 90 tisíc korun. Škoda, kterou měli způsobit vypáčením dveří, je 9 tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O týden později „nezvaně navštívili“ restaurační zařízení v Orlové. Kromě cigaret jejich pozornost zaujaly také elektronické cigarety jakožto i náplně. Zalíbily se jim také doutníky, alkohol, sladkosti a mobilní telefon za 40 tisíc korun. „Násilným vniknutím měli majiteli způsobit další škodu zhruba za 30 tisíc korun,“ popsala dále Vlčková.

Mluvčí Vlčková sdělila v pátek 1. září, že pachatele dopadli minulý týden. Policisté muže zadrželi při dalším vloupání do bohumínské prodejny, ze které se chystali odnést cigarety za 27 tisíc. Škoda na vloupání je 10 tisíc korun.

Mladší z obviněných mužů s kriminalisty spolupracoval, svou trestnou činnost nepopíral. Uvedl, že ke krádežím ho vedla finanční tíseň a svého jednání lituje. „Starší se vyjádřil pouze k poslednímu skutku, u kterého jsme jej zadrželi, okomentovala jeho výslech Vlčková. Doplnila. že je momentálně ve vazbě. Oběma pachatelům hrozí vězení až na tři roky.

Foto: PČR