Firmě podvodem ukradl nářadí za tisíce korun a prodal jej, následně vykrádal domy napříč okresy

Foto: PČR

HAVÍŘOV – Kriminalisté z Havířova dopadli sedmadvacetiletého pachatele, který se kromě krádeží dopustil také podvodu. Řádil napříč krajem. Kromě Havířova vyrazil řádit také na Frýdecko-Místecko, Ostravy, Karviné či Petřvaldu, soustředil se hlavně na rodinné domy. V současné chvíli je ve vazbě.

Spáchal podvod, ale kabelku se mu ukrást nepovedlo

Dopadení předcházela rozsáhlá spolupráce kriminalistů s policisty obou havířovských obvodních oddělení  a také s policisty sousedních okresů. Zjistili, že pachatel se dopustil v listopadu roku 2023 podvodu. Obalamutil jednu firmu, které ukradl nářadí za 50 tisíc korun. Společnosti sdělil, že je pracovníkem jiné firmy, a tak se stalo, že mu náčiní propůjčili. Muž však již nářadí nikdy nevrátil, ale prodal je za 10 tisíc korun.

V Karviné se mu zalíbila dámská kabelka, ve které byly klíče, peněženka s finanční hotovostí, doklady a platební karta. „Při odchodu jej ovšem uviděly ženy, které vyšly ze zadní části provozovny. Křikly na něj, ať kabelku vrátí. Po malých obstrukcích ji odhodil na zem, sedl do auta a ujel. Později ženy zjistily, že muž byl asi přece jen „úspěšný“. Z kabelky sice nic nezmizelo, ale „vypařila“ se peněženka s penězi, která byla v šuplíku. U výslechu se nám přiznal,“ informovala mluvčí policie Daniela Vlčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vykrádal rodinné domy napříč okresy

Muž se v dubnu a květnu vloupal také do rodinných domů, jeden se nacházel v Havířově a měl z něj ukrást mobilní telefony, kazety se šperky, hodinkami a bižuterií. „Cena odcizených věcí je o téměř 280 tisíc korun, poškozením dveří měl způsobit další škodu za 10 tisíc korun. Kriminalistům sdělil, že část šperků prodal a utržil za ně 30 tisíc korun,“ sdělila Vlčková s tím, že některé předměty prodat nestihl, a tak je zabavili. Do druhého rodinného domu se vloupat nestihl, protože když uslyšel hlasy, a dal se na útěk. Nicméně v zámku prý našel klíče, které sebral, protože se chtěl do domu ještě vrátit.

Řádění zloděje neunikl ani Petřvald.  Vybral si opět rodinný dům, ze kterého ukradl finanční hotovost a šperky za 16 tisíc korun. Ve stejný den „navštívil“ dům  v Ostravě a ukradl z něj finanční hotovost v různých měnách ve výši 6 tisíc korun. Ve Slezské metropoli si vyhlédl ještě jeden dům, naštěstí se mu do něj nepodařilo dostat. Na Frýdecko-Místecku zase z rodinného domu ukradl 50 tisíc a vniknul také na neoplocený pozemek, ze kterého ukradl různý materiál za 75 tisíc.

Vlčková závěrem doplnila, že muž se mohl dopustit dalších skutků, v tom případě by mu stíhaní bylo rozšířeno. Je obviněný ze spáchání přečinů podvodu, krádeže, krádeže vloupáním, porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu vězení až na pět let.