Řidič v Ostravě naboural do veřejného osvětlení, to zůstalo viset nad silnicí

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Nepříjemná nehoda se stala večer na ulici u Hrůbků. Jednapadesátiletý řidič v místě naboural do veřejného osvětlení a se zraněním jej museli ošetřit zdravotníci.

Muž v době nárazu řídil automobil  Škoda Octavia, když vyjel mimo silnici. Následně narazil do osvětlení, které se nárazem vyvrátilo. Policisté na místě zjistili, že muž byl opilý. Nadýchal dvě promile. „Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela mluvčí policie Pavla Jiroušková. Muž havaroval v sobotu 2. září. Mluvčí záchranky Lukáš Humpl uvedl, že zranění muže byla lehká a do nemocnice jej převezla sanitka.

Foto: HZS MSK

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místo vyjeli hasiči z Ostravy-Zábřehu. Hasiči řidiče vyprostili a předali jej zdravotníkům. Následným průzkumem hasiči zjistili, že je sloup, jehož vedení bylo pod napětím, náraz natolik zdevastoval, že hrozí jeho pád. jednotka provedla jeho zajištění pomocí stabilizačních tyčí. „Následně mohla přijet služba energetických závodů, provést odpojení elektrické energie a přestřižení všech drátů,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová. Osvětlení hasiči odstranili ze silnice. Po celou dobu zásahu byla silnice uzavřená.