VIDEO: V Sedlišti havaroval do příkopy kamion převážející beton. Vůz se podařilo vyprostit až hasičům

Foto: HZS MSK

SEDLIŠTĚ – Dopravní nehoda domíchávače plného betonu uzavřela silnici v Sedlišti. Soukromé firmě se vůz nepodařilo vyprostit, museli pomoci hasiči.

Nehoda se stala v pondělí 4. září dopoledne a vyjely k ní jednotky hasičů z Frýdku-Místku, Karviné, se speciálním vyprošťovacím vozidlem vyjela jednotka z Ostravy-Zábřehu. Na místě už v době příjezdu jednotek byla soukromá firma, která se marně snažila vůz vyprostit. Z příkopy jej vyprostili až hasiči. „Za pomoci dřevěných hranolů nejprve podložili zadní kola vozidla, následně jeho zadní část nadzvedli jeřábem. Zajištěné vozidlo pak mohli vyprošťovacím automobilem vytáhnout z příkopu zpět na vozovku,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Mluvčí policie Daniela Vlčková sdělila, že provedená dechová zkouška řidiče byla negativní, taktéž nedošlo ke zranění osob. Přestupek řidiče byl policisty vyřešen na místě v příkazním řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: HZS MSK

Při nehodě došlo k úniku nejen provozních kapalin, které hasiči zasypali pomocí sorbentu, ale i betonu o jehož likvidaci se postarali pracovníci České inspekce životního prostředí.