Šok! Na procházce se psem přepadl ženu a začal ji osahávat na intimních místech. Chytili jej

Foto: PČR

ČESKÝ TĚŠÍN – Během letních prázdnin přijali policisté v Českém Těšíně tři oznámení o sexuálním obtěžování žen a dívek. Jeden skutek podle mluvčí policie Daniely Vlčkové již nesl známky znásilnění, jelikož muž svou oběť osahával na intimních partiích. Pachatele se podařilo chytit, kriminalisté jej obvinili ze spáchání trestných činů znásilnění a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí trest až na pět let.

Přepadl ji při procházce se psem

První případ se stal na začátku července u řeky Olše. Třicetiletá žena byla na procházce se psem, když kolem ní několikrát projel mladý muž na elektrickém kole. Nevšímala si ho, a když ho posléze zahlédla stojícího vedle kola, snažila se mu vyhnout. Muž k ní však přistoupil, uchopil ji a začal osahávat na intimních místech. „Žena volala o pomoc, bránila se. Poté, co se po něm ohnala vodítkem, ji pustil, nasedl na kolo a ujel,“ informovala Vlčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vyhlédl si mladé dívky a sledoval je na kole

Další oznámení na sebe nenechalo dlouho čekat. V polovině srpna volala policistům osmnáctiletá dívka, že v blízkosti lesní cesty, po které šla do obchodu, zahlédla nahého muže, který se ukájel. Bála se, a tak zvolila jinou trasu. „Z nákupu šla zcela jinou trasou, obnaženého muže však potkala znovu. Vyděšené dívce se podařilo utéct, přestože, jak sdělila, viděla, že ji nějakou dobu pronásledoval na kole,“ popsala hrůzný zážitek Vlčková.

O pár dní později pachatel podobný čin zopakoval. Policisty přivolaly dvě mladistvé. Uvedly, že seděly na lavičce v parku a povídaly si. Všimly si, že kolem nich několikrát projel muž na jízdním kole. Posléze z kola sesedl, procházel se, postával opodál a stále je pozoroval. Dívky mu  nevěnovaly pozornost, a když z místa odházely, všimly si, že sedí na jedné lavičce a masturbuje. Utekly a z bezpečného místa volaly na policii.

Policisté se již od prvního oznámení vrhli do intenzivní práce a zvýšili dohled nad bezpečností ve městě. Usilovná práce přinesla své ovoce. „Dva dny po ohlášení poslední události kontrolovali policisté obvodního oddělení Český Těšín mladého muže na kole, který odpovídal popisu uváděného všemi poškozenými.  Cizinec žijící na druhém břehu řeky Olše u sebe neměl žádný doklad totožnosti, proto byli přizváni také kolegové z cizinecké policie, kteří nejen že vyřešili pokutou jeho přestupek, který spočíval v pobytu na našem území bez potřebného dokladu, ale také ověřili jeho totožnost,“ sdělila další podrobnosti Vlčková.

Dvaadvacetiletý muž s kriminalisty spolupracoval, svou trestnou činnost nepopíral, pouze se své jednání pokoušel poněkud bagatelizovat. Uvedl, že nechtěl nikomu ublížit, všeho lituje a na veřejnosti se již nic takového neudělá.