Osmapadesátiletý muž napadl v Opavě policistu

Foto ilustrační: Tomáš Branda

OPAVA – Nečekaná rvačka se odehrála před restaurací na ulici Olomoucká. Osmapadesátiletý muž napadl policistu. Oba utrpěli lehčí zranění, dostalo se jim jednorázového ošetření ve Slezské nemocnici v Opavě. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě.

Incident se stal pár minut před půlnocí z 5. na 6. září 2023. Muž vulgárními výrazy urážel  policejní hlídku. „Následně jednoho z policistů chytil za levé předloktí a přetahoval se s ním. Následně jej uchopil za vestu, služební stejnokroj, a poté i pod krkem,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský. Zasahující policista musel použít donucovací prostředky, které zahrnovaly hmaty, chvaty, údery a kopy sebeobrany.

Kromě dvou účastníků rvačky se nikdo další nezranil a nevznikla ani hmotná škoda na majetku. „Celá záležitost je nadále ve stádiu prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů,“ uzavřel Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.