Na sociálních sítích nabízel k prodeji jubilejní bankovky. Kupujícím nedorazily, okradl je o 60 tisíc

Foto: ilustrační Pixabay

KARVINÁ – Podvodníků, kteří se snaží obohatit prostřednictvím sociálních sítí neubývá. Muž se pokusil využít důvěřivosti lidí. Na síti v únoru nabízel jubilejní tisícikoruny, kterých je v oběhu jen malé množství a mají na sobě speciální přítisk. Podvodník peníze nevlastnil, avšak od lidí celkem vylákal 60 tisíc korun.

K inzerátu připojil také fotografie bankovek. Na nabídku se ozvalo dvě desítky lidí. Poté, co mu peníze zaslali, přestal komunikovat. Kriminalisté jej začali prověřovat na podkladě oznámení. Nakonec třicetiletého muže obvinili z podvodu. „Obviněný svou trestnou činnost nepopíral. Uvedl, že třem lidem už peníze vrátil, a chtěl by tak učinit i u ostatních. Kriminalistům také sdělil, že k podvodu ho dovedla finanční nouze, do které se dostal kvůli své vášni k sázení. Vyslovil se, že svého jednání velice lituje,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková. V případě odsouzení mu hrozí trest až na dva roky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR