Přepadla jej tak velká chuť na alkohol? Neuvěříte, co udělal

Foto: MP Ostrava

OSTRAVA – Kuriózní případ krádeže v ulici 1. Máje v Ostravě-Mariánských Horách museli řešit strážníci. Nakupující muž zřejmě dostal nutkavou chuť na alkohol, z regálu vytáhl láhev, a vypil na ex. Následně chtěl odejít z prodejny bez zaplacení.

Strážníky na místo zavolal zaměstnanec prodejny ve čtvrtek 7. září v podvečer. Mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů o krádeži informoval v pondělí 11. září. „Po příjezdu na místo se k hlídce přihlásil oznamovatel a označil muže, který si měl přímo v prodejně z regálu vzít láhev alkoholu, kterou po zkonzumování nezaplatil,“ sdělil Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka zjistila, že padesátiletý zloděj si z regálu s alkoholem skutečně vzal láhev griotky. Otevřel si ji na prodejně a vypil. Prázdnou láhev vrátil zpět do regálu.

Při projednávání krádeže byl muž silně pod vlivem alkoholu a odmítl se vyjádřit. Nebyl schopný samostatné chůze, a tak skončil na záchytce. Případ bude dále řešit správní orgán.

Připomeňte si další krádeže alkoholu

Obdobné způsoby krádeží ostravští strážníci již řešili. Jeden z případu se udál v květnu 2021. Osmačtyřicetiletý muž vypil v obchodě láhev ostružinové vodky, a poté usnul mezi regály.

Známý je rovněž případ z června loňského roku, kdy pro změnu čtyřiačtyřicetiletá žena na prodejně vypila dvě lahve vodky Amundsen. Nadýchala přes čtyři promile a přivolaní zdravotníci ji museli převézt do nemocnice. V záři loňského roku pak měli strážníci co dočinění s devětadvacetiletým mužem, který v obchodě vypil půllitrovou lahev rumu rovněž na ex. Skončil s intoxikací v nemocnici.