VIDEO: Třebovičtí, nová sportovní hala je otevřená, tak hurá sportovat!

Foto: Lukáš Kaboň

TŘEBOVICE – Výstavba nové sportovní haly je konečně u konce. Velkorysý prostor nahradil předchozí tělocvičnu Jednoty Orel Ostrava-Třebovice, která již neodpovídala potřebám sportovců. Nová sportovní hala přinese lidem odpovídající prostor k trávení volného času a možnost pohybu. Nachází se poblíž Třebovického parku, bude sloužit primárně pro volejbal, ale také pro moderní gymnastiku, florbal, badminton, stolní tenis, atletiku a jiné sporty. Využívat ji k pohybu však bude i sportovní veřejnost, poslouží též k tréninkům sportovních klubů. Sokolu, jednotě Orel, klubu Slávie, nebo třebovickým dobrovolným hasičům. Na místo jezdí i autobusy.

Hala nabízí moderní zázemí, obavy místních se prý nenaplní

Před halou je devatenáct parkovacích míst, z toho dvě pro invalidy. Ve vzdálenosti zhruba šedesáti metrů od haly je zastávka tří autobusových linek projíždějících přes Třebovice. „Jsem rád, že ji budou moci využívat i naše spolky, protože orlovna, kde se dosud ke svým aktivitám scházely, je v havarijním stavu. Momentálně je uzavřená a probíhá boj za její záchranu. Nová hala poskytne moderní zázemí také divákům, takže očekáváme, že zde budou probíhat i soutěžní utkání a turnaje. V životě našeho městského obvodu bude provoz sportoviště novým významným prvkem, protože v lokalitě dojde ke zvýšení pohybu automobilů i osob. Jsem však přesvědčen, že obavy některých místních občanů se nakonec nenaplní,“ uzavřel starosta městského obvodu Třebovice Jiří Volný. Doplnil, že do budoucna by poblíž haly mělo být více míst k parkování, momentálně se hledá řešení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vítejte v nové hale

K budově haly náleží také zázemí. Při vstupu se ocitnete na recepci, dále najdete uvnitř halu, společenskou místnost, toalety i vstup do nářaďoven. V patře jsou pak šatny pro sportovce a klubovna. Součástí interiérového vybavení je také sportovní vybavení, které se skládá z ribstolů, laviček, žíněnek, tenisové, volejbalové i badmintonové sítě a tak dále.

Video: Město Ostrava

Hala leží na okraji fotbalového areálu. Objekt je obdélníkového půdorysu o rozměrech 27 x 45 metrů a výšce 13 metrů. Přízemí je opláštěné kamenným obkladem, na které navazují soklové části, přičemž kamenné oplocení pokračuje až k sousednímu parku. Hala i přístavba jsou opláštěné dřevěným obkladem, s prolomením v místě skleněných okenních a dveřních výplní. Stavba stála 81 milionů bez DPH.

Foto: Lukáš Kaboň
Foto: Lukáš Kaboň