AKTUALIZOVÁNO: Dopravní nehoda v Ostravě-Hrabůvce si vyžádala devět zraněných

Foto ilustrační: Shutterstock

OSTRAVA – Dopravní nehoda v Hrabůvce přinesla hned několik zraněných. Zdravotníci ošetřili pět žen a čtyři muže mezi dvaceti a šestačtyřiceti lety, sedm lidí odvezla sanitka do nemocnice. Cestovali ve třech vozech.

Na pomoc byly vyslány týmy ze Zábřehu a Ostravy-Jihu. Všichni byli při vědomí, se zdravotníky komunikovali a byli mimo ohrožení života. „Utrpěli většinou středně těžká poranění hlavy, hrudníku, nebo končetiny. Jedna zraněná jevila známky otřesu mozku,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče putovalo pět zraněných do Fakultní nemocnice v Ostravě a dva do Městské nemocnice v Ostravě. Zbývající dva do nemocnice nemuseli, a tak je zdravotníci ošetřili na místě.

Podle mluvčí policie Kateřiny Kubzové se nehoda stala na ulicích Horní a Plzeňská. Řidička ve vozu Opel jela po ulici Horní ve směru na Hrabůvku. Nedala přednost v jízdě vozidlům Dacia a Hyundai, která předjížděla zprava po hlavní silnici z ulice Plzeňské. Následně se auta střetla. „Provedené dechové zkoušky byly u všech zúčastněných řidičů negativní. Okolnostmi nehody se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Ostrava,“ uzavřela Kubzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pomoci vyrazili také hasiči z Ostravy-Zábřehu. Hasiči po příjezdu na místo pomáhali zdravotníkům s ošetřováním zraněných. „Dále zajistili automobily proti vzniku požáru a sorbentem zasypali uniklé provozní náplně,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Po zadokumentování nehody ze strany policie asistovali při nakládání havarovaných vozidel na odtah a uklidili vozovku. Zásah skončil několik minut po půlnoci.